Vi gør en forskel

Vores hold af specialister er nøje udvalgt til at udvælge den investeringsrådgiver, der passer bedst til dine behov og ønsker.

Proveo skaber overblik, tryghed og frihed.

Kontakt os, og hør, hvilken forskel vi kan gøre for dig. 

kontakt@proveo.dk
Telefon: + 45 88 88 82 06


 
 
Johann - Spejlvendt.png

Johann Laux — CEO & Founder
+ 45 52 40 64 34   /   laux@proveo.dk

Artboard 3 Copy 6.jpg

Tonny Elsberg — COO & Partner
+ 45 21 67 70 33   /   elsberg@proveo.dk

Martin - Spejlvendt.png

Martin Skovgaard Hansen — CTO & Partner
+ 45 28 11 14 20   /   skovgaard@proveo.dk

10.jpg

Kresten Tranberg Johansen — Kundechef
+ 45 81 61 40 46   /   johansen@proveo.dk

Artboard 3 Copy.jpg

Maria Nørgaard — Kundechef
+45 52 40 61 11   /   maria@proveo.dk

Thomas - final.png

Thomas Brink — Senior Relationship Manager
+45 26 70 11 39   /   brink@proveo.dk

Artboard 3 Copy 3.jpg

Kenneth Andersen — Head of Marketing
+ 45 23 20 01 17   /   andersen@proveo.dk

linkedin-logo_318-76861.jpg
Sallie - Lysere.png

Sallie Lauridsen — Controller
+45 31 41 03 17   /   lauridsen@proveo.dk

linkedin-logo_318-76861.jpg
Isabella - Final.png

Isabella S. Rasmussen — Communication Manager
+45 88 88 82 06   /   ira@proveo.dk

Artboard 3 Copy 5.jpg

Simon Lander — Consultant
+ 45  88 88 82 06   /   lander@proveo.dk

Joakim - Final.png

Joakim Rasmussen — Account Manager
+45 88 88 82 06   /   rasmussen@proveo.dk

linkedin-logo_318-76861.jpg
Jonathan.jpg

Jonathan Midtgaard — Account Manager
+45 88 88 82 06   /   midtgaard@proveo.dk

linkedin-logo_318-76861.jpg
Artboard 3 Copy 4.jpg

Murat Yalcin — Account Manager
+ 45 88 88 82 06   /   yalcin@proveo.dk

linkedin-logo_318-76861.jpg
Tomas - Final.png

Tomáš Pazdera — IT Developer
+45 27 28 64 22   /   pazdera@proveo.dk

Marcus.jpg

Marcus Rune Iversen — Account Manager
+45 88 88 82 06   /   iversen@proveo.dk

linkedin-logo_318-76861.jpg
 

Bestyrelse og Advisory Board

Allan Dam Nielsen

Professionelt bestyrelsesmedlem

Seneste stilling: CFO hos Ernst & Young

 

Johann Laux

CEO, Proveo

Jan Stig Andersen

CEO, Rains

Tidligere CEO hos Ecco USA, CEO hos Troldekugler

 

Maria Nørgaard

Kundechef, Proveo

 

 

Vi er altid på udkig efter kompetente kollegaer og tager imod uopfordrede ansøgninger.