Vi gør en forskel

Vores hold af specialister er nøje udvalgt til at overvåge og vurdere dine investeringer.

Proveo skaber overblik, tryghed og frihed.

Kontakt os, og hør, hvilken forskel vi kan gøre for dig. 

kontakt@proveo.dk
Telefon: +45 88 88 82 06


 
 
Johann - Spejlvendt.png

Johann Laux
CEO, Founder & Country Manager SE
+45 52 40 64 34   /   laux@proveo.dk

10.jpg

Kresten Tranberg Johansen
Director & Country Manager DK
+45 81 61 40 46 / johansen@proveo.dk

Artboard 3 Copy 6.jpg

Tonny Elsberg
COO & Partner
+45 21 67 70 33   /   elsberg@proveo.dk

IMG_3518.jpg

Jonas Reitzel
Regional Director
+45 60 74 97 94   /   reitzel@proveo.dk

Martin - Spejlvendt.png

Martin Skovgaard Hansen
CTO & Partner
+45 28 11 14 20   /   skovgaard@proveo.dk

IMG_3536.png

Morten Zabel
Regional Director
+45 22 57 32 05   /   zabel@proveo.dk

Michael - Spejlvendt.jpg

Michael Lund
Client Executive
+45 31 31 39 90   /   lund@proveo.dk

Thomas - Alternativ.png

Thomas Brink
Senior Relationship Manager
+45 26 70 11 39   /   brink@proveo.dk

Bertel - Spejlvendt.jpg

Bertel Roslev Rasmussen
Senior Analyst
+45 29 92 95 32 / roslev@proveo.dk

Nichlas - Spejlvendt.jpg

Nichlas Wermuth Lohmann
Financial Business Developer
+45 88 88 82 06   /   lohmann@proveo.dk

Sallie.png

Sallie Lauridsen
Controller
+45 31 41 03 17   /   lauridsen@proveo.dk

linkedin-logo_318-76861.jpg
Charlotte (redigeret).jpg

Charlotte Giver
Relationship Executive, Proveo SE
+46 840 91 06 01 / giver@proveo.se

Lars - 2.jpg

Lars Mikkelsen
Client Executive
+45 23 30 73 29 / mikkelsen@proveo.dk

Martin Svendsen.png

Martin Svendsen
Senior Relationship Manager
+45 28 72 97 20   /   svendsen@proveo.dk

Joachim.jpg

Joachim Swartz Andersen
Investment Portfolio Analyst
+45  88 88 82 06   /   jsa@proveo.dk

Nick Brandstrup
Product Manager
+45 88 88 82 06   /   brandstrup@proveo.dk

IMG_3508.png

Allan Durhuus
Accountant
+45 26 83 81 11   /   durhuus@proveo.dk

Artboard 3 Copy 4.jpg

Murat Yalcin
Outbound Consultant
+45 28 55 46 40   /   yalcin@proveo.dk

linkedin-logo_318-76861.jpg
Alexander.jpg

Alexander Renard
Client Executive
+45 26 36 84 24   /   renard@proveo.dk

Kenneth - Spejlvendt.jpg

Kenneth Andersen
Head of Marketing
+45 23 20 01 17   /   andersen@proveo.dk

linkedin-logo_318-76861.jpg
Simon - Spejlvendt.jpg

Simon Lander
Investment Portfolio Analyst
+45 88 88 82 06   /   lander@proveo.dk

Jesper Ryge Leth
Lead Architect, IT
+45 27 74 09 00   /   leth@proveo.dk

Joakim.png

Joakim Rasmussen
Outbound Consultant
+45 28 55 46 40   /   rasmussen@proveo.dk

linkedin-logo_318-76861.jpg
 

Bestyrelse

Allan Dam Nielsen

Professionelt bestyrelsesmedlem

Seneste stilling: CFO hos Ernst & Young

Jan Stig Andersen

CEO, Rains

Tidligere CEO hos Ecco USA, CEO hos Troldekugler

 

Johann Laux

CEO, Proveo


Vi er altid på udkig efter kompetente kollegaer og tager imod uopfordrede ansøgninger.