Vi gør en forskel

Vores hold af specialister er nøje udvalgt til at overvåge og vurdere dine investeringer.

Proveo skaber overblik, tryghed og frihed.

Kontakt os, og hør, hvilken forskel vi kan gøre for dig. 

kontakt@proveo.dk
Telefon: +45 88 88 82 06


 
 
Johann - Spejlvendt.png

Johann Laux
CEO, Founder & Country Manager SE
+45 52 40 64 34   /   laux@proveo.dk

Artboard 3 Copy 6.jpg

Tonny Elsberg
COO & Partner
+45 21 67 70 33   /   elsberg@proveo.dk

Martin - Spejlvendt.png

Martin Skovgaard Hansen
CTO & Partner
+45 28 11 14 20   /   skovgaard@proveo.dk

10.jpg

Kresten Tranberg Johansen
Director & Country Manager DK
+45 81 61 40 46 / johansen@proveo.dk

Artboard 3 Copy.jpg

Maria Nørgaard
Senior Relationship Manager
+45 52 40 61 11   /   maria@proveo.dk

Isabella - Final.png

Isabella S. Rasmussen
Marketing & Communication Manager
+45 88 88 82 06   /   ira@proveo.dk

Tomas - Spejlvendt.png

Tomáš Pazdera
IT Developer
+45 27 28 64 22   /   pazdera@proveo.dk

Jonathan.jpg

Jonathan Midtgaard
Outbound Consultant
+45 31 41 03 76   /   midtgaard@proveo.dk

linkedin-logo_318-76861.jpg
Lars - 2.jpg

Lars Mikkelsen
Client Executive
+45 23 30 73 29 / mikkelsen@proveo.dk

Thomas - final.png

Thomas Brink
Senior Relationship Manager
+45 26 70 11 39   /   brink@proveo.dk

Sallie - Lysere.png

Sallie Lauridsen
Controller
+45 31 41 03 17   /   lauridsen@proveo.dk

linkedin-logo_318-76861.jpg
Nichlas.jpg

Nichlas Wermuth Lohmann
Financial Business Developer
+45 88 88 82 06   /   lohmann@proveo.dk

Artboard 3 Copy 4.jpg

Murat Yalcin
Outbound Consultant
+45 31 41 03 76   /   yalcin@proveo.dk

linkedin-logo_318-76861.jpg
Bertel.jpg

Bertel Roslev Rasmussen
Senior Analyst
+45 29 92 95 32 / roslev@proveo.dk

Kenneth - Spejlvendt.jpg

Kenneth Andersen
Head of Marketing
+45 23 20 01 17   /   andersen@proveo.dk

linkedin-logo_318-76861.jpg
Simon - Spejlvendt.jpg

Simon Lander
Investment Portfolio Analyst
+45 88 88 82 06   /   lander@proveo.dk

Joakim.png

Joakim Rasmussen
Outbound Consultant
+45 31 41 03 76   /   rasmussen@proveo.dk

linkedin-logo_318-76861.jpg

Sverige

Peter.png

Peter Danneros
CEO & Partner
+46 (0) 735 45 75 85 / danneros@proveo.se

Michael - Spejlvendt.png

Mikael Wanstig
COO & Partner
+46 (0) 790 75 45 85 / wanstig@proveo.se

Charlotte.jpg

Charlotte Giver
Outbound Consultant
+46 840 91 06 01 / giver@proveo.se

 

Bestyrelse

Allan Dam Nielsen

Professionelt bestyrelsesmedlem

Seneste stilling: CFO hos Ernst & Young

Jan Stig Andersen

CEO, Rains

Tidligere CEO hos Ecco USA, CEO hos Troldekugler

 

Johann Laux

CEO, Proveo


Vi er altid på udkig efter kompetente kollegaer og tager imod uopfordrede ansøgninger.