Vi gør en forskel

Vores hold af specialister er nøje udvalgt til, at udvælge den investeringsrådgiver, der passer bedst til dine behov og ønsker.

Proveo skaber overblik, tryghed og frihed.

Kontakt os og hør hvilken forskel vi kan gøre for dig. 

kontakt@proveo.dk
Telefon: + 45 88 88 82 06


 
 
Artboard 3 Copy 2.jpg

Johann Laux — CEO, Founder
+ 45 52 40 64 34    /    laux@proveo.dk
Linkedin

Artboard 3 Copy 6.jpg

Tonny Elsberg — COO, Partner
+ 45 21 67 70 33    /   elsberg@proveo.dk
Linkedin

Artboard 3 Copy 9.jpg

Martin Skovgaard Hansen — CTO, Partner
+ 45 28 11 14 20    /    skovgaard@proveo.dk
Linkedin

10.jpg

Kresten Tranberg Johansen — Kundechef
+ 45 81 61 40 46  /  johansen@proveo.dk
Linkedin

Artboard 3 Copy.jpg

Maria Nørgaard — Kundechef
+45 52 40 61 11   /   maria@proveo.dk
Linkedin

Artboard 3 Copy 10.jpg

Jan Damsgaard — Kundechef
+45 20 23 80 41   /   damsgaard@proveo.dk
Linkedin

Artboard 3 Copy 3.jpg

Kenneth Andersen — Head of Marketing
+ 45 23 20 01 17    /    andersen@proveo.dk
Linkedin

Artboard 3 Copy 4.jpg

Murat Yalcin — Account Manager
+ 45 88 88 82 06    /    yalcin@proveo.dk
Linkedin

Artboard 3 Copy 5.jpg

Simon Lander — Consultant
+ 45  88 88 82 06   /    lander@proveo.dk
Linkedin

 

Bestyrelse og Advisory Board

Allan Dam Nielsen

Professionel bestyrelsesmedlem

Seneste stilling CFO hos Ernst & Young

 

Johann Laux

CEO, Proveo

Jan Stig Andersen

CEO, Rains

Tidligere CEO hos Ecco USA, CEO hos Troldekugler

 

Maria Nørgaard

Kundechef, Proveo

Nicolai Frisch

Medejer hos Ageras, Saxis og Amino

Tidligere CEO hos Euroinvestor, medejer af Dinero

 

 

Vi er altid på udkig efter kompetente kollegaer og tager imod uopfordrede ansøgninger.