Vi gör skillnad

Vi har noggrant utvalt vårt specialistteam som tar hand om utvärderingen och övervakningen av dina investeringar.

Proveo skapar överblick, trygghet och frihet.

Kontakta oss, och ta reda på hur vi kan hjälpa dig.

E-post: kontakt_se@proveo.se

Telefon: +46 840 91 06 01


 
 
Peter.png

Peter Danneros
CEO & Partner
+46 (0) 735 45 75 85 / danneros@proveo.se

Michael - Spejlvendt.png

Mikael Wanstig
COO & Partner
+46 (0) 790 75 45 85 / wanstig@proveo.se

Charlotte Giver
Outbound Consultant
+46 840 91 06 01 / giver@proveo.se


Johann - Spejlvendt.png

Johann Laux
CEO, Founder & Country Manager SE
+45 52 40 64 34   /   laux@proveo.dk

Artboard 3 Copy 6.jpg

Tonny Elsberg
COO & Partner
+45 21 67 70 33   /   elsberg@proveo.dk

Martin - Spejlvendt.png

Martin Skovgaard Hansen
CTO & Partner
+45 28 11 14 20   /   skovgaard@proveo.dk

10.jpg

Kresten Tranberg Johansen
Director & Country Manager DK
+45 81 61 40 46 / johansen@proveo.dk

Artboard 3 Copy.jpg

Maria Nørgaard
Senior Relationship Manager
+45 52 40 61 11   /   maria@proveo.dk

Isabella - Final.png

Isabella S. Rasmussen
Marketing & Communication Manager
+45 88 88 82 06   /   ira@proveo.dk

Tomas - Spejlvendt.png

Tomáš Pazdera
IT Developer
+45 27 28 64 22   /   pazdera@proveo.dk

Jonathan.jpg

Jonathan Midtgaard
Outbound Consultant
+45 31 41 03 76   /   midtgaard@proveo.dk

linkedin-logo_318-76861.jpg
Lars - 2.jpg

Lars Mikkelsen
Client Executive
+45 23 30 73 29 / mikkelsen@proveo.dk

Thomas - final.png

Thomas Brink
Senior Relationship Manager
+45 26 70 11 39   /   brink@proveo.dk

Sallie - Lysere.png

Sallie Lauridsen
Controller
+45 31 41 03 17   /   lauridsen@proveo.dk

linkedin-logo_318-76861.jpg
Nichlas.jpg

Nichlas Wermuth Lohmann
Financial Business Developer
+45 88 88 82 06   /   lohmann@proveo.dk

Artboard 3 Copy 4.jpg

Murat Yalcin
Outbound Consultant
+45 31 41 03 76   /   yalcin@proveo.dk

linkedin-logo_318-76861.jpg
Bertel.jpg

Bertel Roslev Rasmussen
Senior Analyst
+45 29 92 95 32 / roslev@proveo.dk

Kenneth - Spejlvendt.jpg

Kenneth Andersen
Head of Marketing
+45 23 20 01 17   /   andersen@proveo.dk

linkedin-logo_318-76861.jpg
Simon - Spejlvendt.jpg

Simon Lander
Investment Portfolio Analyst
+45  88 88 82 06   /   lander@proveo.dk

Joakim.png

Joakim Rasmussen
Outbound Consultant
+45 31 41 03 76   /   rasmussen@proveo.dk

linkedin-logo_318-76861.jpg

Styrelsen

Allan Dam Nielsen

Professionell Styrelseledamot

Tidigare position: CFO hos Ernst & Young

Jan Stig Andersen

CEO, Rains

Tidigare position: CEO hos Ecco USA, CEO hos Troldekugler

 

Johann Laux

CEO, Proveo

 

Vi letar alltid efter kompetenta kollegor och tar gärna emot din ansökan även om den omedelbart inte verkar passa ett av våra lediga jobberbjudanden.