Vi gör skillnad

Vi har noggrant utvalt vårt specialistteam som tar hand om utvärderingen och övervakningen av dina investeringar.

Proveo skapar överblick, trygghet och frihet.

Kontakta oss, och ta reda på hur vi kan hjälpa dig.

E-post: kontakt_se@proveo.se
Telefon: +46 840 91 06 01


 
 

Johann - Spejlvendt.png

Johann Laux
CEO, Founder & Country Manager SE
+45 52 40 64 34   /   laux@proveo.dk

10.jpg

Kresten Tranberg Johansen
Director & Country Manager DK
+45 81 61 40 46 / johansen@proveo.dk

Michael - Spejlvendt.jpg

Michael Lund
Client Executive
+45 31 31 39 90   /   lund@proveo.dk

Thomas - Alternativ.png

Thomas Brink
Senior Relationship Manager
+45 26 70 11 39   /   brink@proveo.dk

Bertel.jpg

Bertel Roslev Rasmussen
Senior Analyst
+45 29 92 95 32 / roslev@proveo.dk

Nichlas - Spejlvendt.jpg

Nichlas Wermuth Lohmann
Financial Business Developer
+45 88 88 82 06   /   lohmann@proveo.dk

Kenneth - Spejlvendt.jpg

Sallie Lauridsen
Controller
+45 31 41 03 17   /   lauridsen@proveo.dk

linkedin-logo_318-76861.jpg
Charlotte (redigeret).jpg

Charlotte Giver
Relationship Executive, Proveo SE
+46 840 91 06 01 / giver@proveo.se

Artboard 3 Copy 6.jpg

Tonny Elsberg
COO & Partner
+45 21 67 70 33   /   elsberg@proveo.dk

IMG_3518.jpg

Jonas Reitzel
Regional Director
+45 60 74 97 94 / reitzel@proveo.dk

Lars - 2.jpg

Lars Mikkelsen
Client Executive
+45 23 30 73 29 / mikkelsen@proveo.dk

Martin Svendsen.png

Martin Svendsen
Senior Relationship Manager
+45 28 72 97 20   /   svendsen@proveo.dk

Joachim.jpg

Joachim Swartz Andersen
Investment Portfolio Analyst
+45  88 88 82 06   /   jsa@proveo.dk

Nick.jpg

Nick Brandstrup
Product Manager
+45 88 88 82 06   /   brandstrup@proveo.dk

Allan Durhuus
Accountant
+45 26 83 81 11 / durhuus@proveo.dk

Artboard 3 Copy 4.jpg

Murat Yalcin
Outbound Consultant
+45 28 55 46 40   /   yalcin@proveo.dk

linkedin-logo_318-76861.jpg
Martin - Spejlvendt.png

Martin Skovgaard Hansen
CTO & Partner
+45 28 11 14 20   /   skovgaard@proveo.dk

IMG_3536.png

Morten Zabel
Regional Director
+45 22 57 32 05 / zabel@proveo.dk

Alexander Renard
Client Executive
+45 26 36 84 24   /   renard@proveo.dk

Isabella - Final.png

Kenneth Andersen
Head of Marketing
+45 23 20 01 17   /   andersen@proveo.dk

linkedin-logo_318-76861.jpg
Simon - Spejlvendt.jpg

Simon Lander
Investment Portfolio Analyst
+45  88 88 82 06   /   lander@proveo.dk

Jesper.jpg

Jesper Ryge Leth
Lead Architect, IT
+45 27 74 09 00   /   leth@proveo.dk

Joakim.png

Joakim Rasmussen
Outbound Consultant
+45 28 55 46 40   /   rasmussen@proveo.dk

linkedin-logo_318-76861.jpg

Styrelsen

Allan Dam Nielsen

Professionell Styrelseledamot

Tidigare position: CFO hos Ernst & Young

Jan Stig Andersen

CEO, Rains

Tidigare position: CEO hos Ecco USA, CEO hos Troldekugler

 

Johann Laux

CEO, Proveo

 

Vi letar alltid efter kompetenta kollegor och tar gärna emot din ansökan även om den omedelbart inte verkar passa ett av våra lediga jobberbjudanden.